BlueConnect is een online bibliotheek van Vanden Broele

Geweld tegen politie

Blue Minds 2020/01

Blue Minds 2020/01

In een notendop

Hoe gaan politiemensen om met de geweldtoename in de maatschappij? Hoe kan absenteïsme ten gevolge van geweld beperkt worden? Wat omhelst het lik-op-stukbeleid van het Oost-Vlaamse parket in dossiers van geweld tegen politieambtenaren? Hoe verwerkt een korps extreem geweld tegen een van zijn leden? Op welke risico's moeten agenten voorbereid worden?  

De antwoorden op deze en vele andere vragen leest u in Blue Minds 2020/1, dat focust op geweld tegen de politie. Interviews met Marc De Mesmaeker (commissaris-generaal van de federale politie), Kathleen Stinckens (voorzitter van het Comité P) en Christian Beaupère (korpschef van de politiezone van Luik) en bijdragen over o.a. het parket van Oost-Vlaanderen en de politiezone Brussel-West maken ook van deze Blue Minds boeiend en onmisbaar leesvoer voor iedereen met interesse in politie en maatschappij.

Cover BM 202001 Geweld mag geen 'part of the job' zijn

Marc De Mesmaeker & Kathleen Stinckens

Naar aanleiding van dit themanummer bracht Blue Minds Marc De Mesmaeker, commissaris-generaal van de federale politie, en Kathleen Stinckens, voorzitter van het Comité P, samen voor een gesprek. Beiden vinden geweld tegen politie erg verontrustend en zijn heel duidelijk: "Geweld mag geen part of the job zijn."

Lees het volledige artikel

Nog niet geabonneerd op Blue Minds?

Hou met Blue Minds de vinger aan de pols van politie en maatschappij.

Blue Minds 2020/01, dat is ook ...

Blue Talks | De politie in haar ziel geraakt

Op 29 mei 2018 kwamen twee collega’s van het Luikse politiekorps om het leven; verschillende anderen raakten gewond. Op 9 september 2019 kreeg een andere inspecteur van datzelfde korps een kogel door het hoofd. Korpschef Christian Beaupère vertelt ons hoe zijn korps omgaat met deze trauma’s en de pijn.

Blue Line | Ondanks geweld ... Blijven we gemotiveerd!

Even voorstellen … De politiezone Brussel-West (Sint-Jans-Molenbeek/Jette/Ganshoren/Koekelberg/Sint-Agatha-Berchem) telt 867 medewerkers in dienst, idealiter 1010, die verantwoordelijk zijn voor 222.069 inwoners. Jaarlijks geeft de zone gevolg aan ongeveer 55.000 interventies en stelt zij om en bij de 850 personen ter beschikking van het Parket van de Procureur des Konings te Brussel.

En verder in Blue Minds 2020/01 ...

  • Blue Mind - De politie heeft het monopolie op het gebruik van geweld!?
  • Blue Link - Korte berichten uit de politieactualiteit
  • Blue Snaps - Luik: geweld tegen de politie
  • Blue Trends - "Geweld tegen politie mogen we niet tolereren"
  • CPL Minds - CPL Awards 2019: dit zijn de laureaten!
  • Blue Spirit - People talking without speaking

Nog niet geabonneerd op Blue Minds?

Hou met Blue Minds de vinger aan de pols van politie en maatschappij.